نیشتو ببند دلبندم(هفت گام ساده برای ادب آموزی در هفت سال دوم )

 

 

نیشتو ببند دلبندم!(هفت گام ساده برای ادب آموزی در هفت سال دوم )

نویسندگان : منصوره سادات وداد،ریحانه سادات وداد

مقدمه :

از قدیم و ندیم گفته اند : بچه باید مودب باشد!چه دخترش،چه پسرش!فرقی ندارد!امروزی ها هم که بچه های قدیم بودند و حالا خودشان پدر و مادر شده اند می گویند:

بچه های این دوره زمانه روز به روز باهوشتر و چشم و گوش بازتر اما بی ادب تر و پررو تر هم می شوند!وقتی که خودمان مادر شدیم در وسط میدان تربیت متعجب ایستاده ایم.

حالا نوبت خودمان شده بود که بپرسیم !از قدیمیهایمان،از پیرها،متخصصان و کارشناسانمان که بچه چطوری با ادب میشود؟با فلک یا کتک؟با داد و دعوا یا تحقیر؟ با بله قربان گفتن به او ؟اصلا چرا امروزه بچه ها باهوشتر اما پرروتر می شوند؟آیا فقط بخاطر فضای مجازی است؟

در حقیقت ما دو خواهر و دو مادر همدرد و سرگردان بودیم.اکثر اوقات در باهم بودنهایمان،درباره همین سوالها صحبت می کردیم.کتابهای زیادی خواندیم حرفهای کارشناسان مختلفی را شنیدیم و روی آنها بحث کردیم.

بارها تلاش کردیم فکرهایمان را روی هم بریزیم و به نتیجه برسیم و همیشه هم با سوالات جدیدروبرو بودیم.

شایدبشودگفت داستان از اینجا شروع شد که دیدیم خیلی ها به هفت سال پادشاهی کودک معتقدند و براساس آن کودک سالاری می کنند.کودکان نازنین هم با این پادشاهی برای خودشان جولانی می دهند.البته این درباره هفت سال اول زندگی بود.

هر چه به دور و بر نگاه کردیم دیدیم خبری از هفت سال دوم نیست!

یعنی پادشاهی که تمام شد ادامه کار هم کمی مسکوت ماند.شروع کردیم به جمع آوری مطالب برای دوران فرمانبرداری و بعداز آن هم اجرای دانسته ها بر روی فرشته های خودمان.

همین جا بود که به سوالات جدیدی برخوردیم و به دنبال جوابها گشتیم.در همین میان به نظرات نو و جدیدی هم دست پیدا کردیم.شاخص ترین انها پیشنهاد یک آغاز ویژه برای این دوران بود…….

برای خرید نسخه چاپی کلیک کنید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code